Jak e-commerce ovlivnily pandemie a krizový rok 2023?

Ivo Mrena
Akce proběhla 25. 1. 2024 od 19:00 | Crepes&Coffee, Praha 8

Česká a slovenská e-commerce si prošla čtyřmi turbulentními roky. Covidové restrikce vystřelily prodeje e-shopů do závratných výšin, návratem k „normálu“ začaly tržby klesat, až je válka na Ukrajině a následný stagflační šok srazily prudce dolů. Odborníci ze Shoptetu to však nevidí tak černě. Celou situaci bedlivě sledují a na základě výsledků z poslední doby predikují, že brzy dojde k obratu a celá e-commerce se vrátí k růstu. Přijďte se s marketingovým ředitelem Shoptetu Ivem Mrenou ponořit do faktických informací o současném stavu českých a slovenských e-shopů a poslechnout si o trendech pro rok 2024.

Něco více o hostovi

Ivo Mrena

Marketingový ředitel, Shoptet

Jak jsme si užili Kafe a marketing s Ivem Mrenou ?

Co vás k tématu může zajímat

Proč se vyplatí budovat značku i malým e-shopům

Jedním z hlavních témat pro rok 2024 je podle Iva budování značky. Společný průzkum Shoptetu a společnosti Ogilvy Conuslting však ukázal, že drtivá většina e-shopů pracuje jen s logem a názvem firmy. Nedělejte stejnou chybu a přečtěte si, proč se vyplatí budovat značku i malým e-shopům a jak na to.

Přečíst
Na co myslet při zahraniční expanzi e-shopu

Řeč se stočila také na expanzi e-shopů do zahraničí. Od Iva se během rozhovoru dozvíte několik zajímavých pointů, například jan na cizojazyční web. Pokud se ale chcete do tématu ponořit hlouběji, zjistěte, jak zvolit ideální zemi, na co si dát pozor a jaké požadavky mít na technické řešení.

Přečíst
Kafe a marketing o obchodování na marketplaces

Dle Iva by se e-shopaři neměli bránit online tržištím. O cenné zkušenosti z této oblasti se s námi v květnu 2023 podělil Radoslav Conev, zakladatel a majitel e-shopu Bioruza.sk, který díky marketplaces prodává své produkty po celé střední a jižní Evropě. Poslechněte si podcast o marketplaces.

Přečíst

Buďte první, kdo se dozví o dalším termínu.

Poslední termín Kafe a marketingu již proběhl, ale nemusíte zoufat. Chystáme pro vás další! Chcete se přihlásit s předstihem? Zaregistrujte se a včas se dozvíte, na koho se můžete těšit.

Zaregistrovat se na další akci
Kontakty
Máte jakýkoliv dotaz nebo námět na vylepšení?
Neváhejte a kontaktujte Katku 🙂

Kateřina Andrée
katerina.andree@vceliste.cz+420 604 633 744
Copyright Lepidus s.r.o. – Všechna práva vyhrazena